Czym są meliski?

Najprościej rzecz ujmując, meliski są obuwiem gumowym, występującym w różnych formach, stylach i kolorach. Być może określenie, że są z gumy, jest trochę krzywdzące. Warto wiedzieć, że oryginalne buty tego typu wykonane są ze specjalnego kauczuku w połączeniu z plastikiem, które świetnie dopasowują się do stóp.

Meliski – gdzie je zakładać?

Opisywane buty można założyć wszędzie, jeśli lubimy wygodę i przyjemność noszenia butów nie tylko pięknych, ale i świetnie pachnących. Wydawać by się to mogło rzeczą drugorzędną, ale kiedy poczujemy zapach melisek, bardzo szybko zmienimy zdanie. Oryginalne meliski pachną bowiem gumą balonową! I zapach ten – jak głoszą opinie wiernych użytkowniczek tych butów – utrzymuje się nawet kilka lat. Tego rodzaju buty, mimo że wzbudzają wątpliwości, są:
• bezpieczne dla skóry stóp – nie obcierają,
• świetnie przylegające do stóp – nie powodują odparzeń, a jedynie dobrze dopasowują się do kształtu stóp,
• oferowane jako baleriny, sandały, klapki, a nawet jako buty z wysoką cholewką,
• niezwykle trwałe i wytrzymałe, nie tracą swojego kształtu,
• proste w czyszczeniu – wystarczy wilgotna szmatka.

Jak widać, są to też buty uniwersalne, idealne na wiosenny i letni sezon. Można je nosić wszędzie, bo poza tym, że są butami gumowymi, nie odznaczają się jakimś specjalnym stylem. Jako balerinki sprawdzą się doskonale w wersji codziennej, jako trampki w wersji sportowe, a jako klapki w wersji na cieplejsze dni lub po prostu na plażę.

Meliski – wygląd i dostępność

Te buty są popularne już od wielu lat, dlatego ich dostępność jest naprawdę duża. Każda kobieta może zakupić tego rodzaju obuwie dosłownie wszędzie. Uwaga jednak na podróbki! Buty te mogą kosztować nawet kilkaset złotych w zależności od modelu, dlatego nasze podejrzenia powinny wzbudzić pary za kilkanaście złotych. Mogą być one wykonane z tworzyw nieprawidłowo dobranych, które po kontakcie ze stopami mogą doprowadzić je do strasznego stanu – szczególnie w upalne dni, kiedy potrzebujemy wygody i doskonałego komfortu oferowanego przez codzienne obuwie.

Buty meliski różnią się pod względem wyglądu, ponieważ ich nazwa dotyczy tworzywa, z którego są tworzone, a nie dokładnego kształtu i stylu. Dokładny wygląd konkretnego modelu będzie zależał od naszego gustu i predyspozycji finansowych. Warto przeglądać internet w poszukiwaniu atrakcyjnych promocji w tym zakresie, ale biorąc pod uwagę fakt, że są to buty niezwykle wytrzymałe, może warto poświęcić na nie tę pełną kwotę? Przecież i tak nam się to zwróci – chociażby w zachwytach znajomych i otrzymanym doskonałym samopoczuciu i komforcie!

Zatem wybierzmy się może najpierw na zakupy, przymierzmy kilka par melisek i zastanówmy się, czy to właśnie jest to, czego szukamy. Być może już po pierwszym spotkaniu całkowicie pochłonie nas zapach gumy balonowej i wrócimy do domu nie z jedną, a przynajmniej z dwoma parami.

Kategorie
Poradniki