Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia to unikalna metoda leczenia, która ma w polskiej tradycji długą historię. Za pomocą pijawek można leczyć różne choroby i przypadłości, od żylaków po miażdżycę.

Wiele osób nie do końca rozumie, na jakiej zasadzie pijawki mają działanie lecznicze. Nie chodzi tylko o upuszczanie krwi, które samo w sobie może mieć pewne działanie terapeutyczne w chorobach zakrzepowych czy przy zatorach. Pijawki mogą leczyć również dlatego, że w ich gruczołach ślinowych wydzielana jest korzystna dla zdrowia substancja, która przenika przez ludzką skórę podczas zabiegu. Chodzi o destabilazę, która dobrze wpływa na tkanki, gialuronidazę, która ułatwia przedostawanie się do organizmu chorego leczniczych substancji czy kolagenaza, która wpływa korzystnie na włókna kolagenu, dzięki czemu kuracja może mieć działanie korzystne w przypadku cellulitu a nawet odmładzające. Na stronach Abros możesz przeczytać też znacznie więcej o leczniczym działaniu pijawek i o tym, jakie schorzenia można za ich pomocą leczyć.

Hirudoterapia – metoda leczenia

Poza wymienionymi powyżej, ślina pijawek zawiera również przeciwzakrzepowe substancje, dzięki którym krew staje się mniej krzepliwa. Dzięki temu osoby cierpiące na zakrzepicę czy inne podobne choroby mogą odczuć korzyści z hirudoterapii. http://pijawki.abros.pl/hirudoterapia-metoda-leczenia/ Poza tym dzięki temu zmniejszają się też objawy żylaków. Pijawki wydzielają też blokery reakcji obronnych organizmu, dzięki czemu nie pojawiają się w miejscu ugryzienia szkodliwe reakcje zapalne, które powstają przy innych ranach i uszkodzeniach ciała. To dlatego hirdutorepia – metoda leczenia jest tak korzystna również przy cellulicie. Wszystko to wzmocnione jest działaniem substancji pomocniczych, które sprzyjają ich wchłanianiu i terapeutycznemu działaniu na organizm człowieka. Jak widać, hirudoterapia to coś więcej, niż zwykłe upuszczanie krwi, a nauka o leczeniu pijawkami jest złożona i opiera się zarówno na sekretach medycyny naturalnej, jak i na twardych danych naukowych.

Kategorie
Polecane