Czym jest endermologia?

Nie można się oszukiwać – wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie. Ludzie nie dbaliby tak o swoje ciało, gdyby fizyczna atrakcyjność nie była tak istotną i wysoce pożądaną cechą w dzisiejszym świecie. Prezentując się dobrze, wiele zadań ma się po prostu ułatwionych – prościej nawiązuje się kontakty, cieszy się większym zainteresowaniem, często także można liczyć na lepiej płatną pracę. Wygląd to zatem inwestycja, w którą wielu ludzi jest w stanie włożyć niemałe pieniądze.

Co w wyglądzie liczy się najbardziej?

Ludzką atrakcyjność fizyczną można oceniać pod wieloma względami, warto pamiętać też, że nie ma jednego, odgórnie ustalonego kanonu urody. Istnieją jednak pewne uniwersalne cechy, które zdecydowana większość osób uważa za pożądane, dlatego warto bliżej im się przyjrzeć.

Mianowicie, wymienić można tu:

  • zdrową i jędrną skórę
  • szczupłą sylwetkę
  • wymodelowane, regularne rysy twarzy

Rzecz jasna, każdy z tych czynników można u siebie poprawić, lecz w większość przypadków wymaga to zazwyczaj bardzo dużego nakładu sił i wyrzeczeń. Całe szczęście, istnieją pewne alternatywy! Endermologia to stosunkowo prosty zabieg, który wykorzystuje nowoczesną technologię, aby rozwiązać liczne problemy skóry oraz figury. Nie jest to totalna nowość, dlatego usługa ta oferowana jest już w dość znaczącej części salonów kosmetycznych, szczególnie na obszarze stolicy. Warto zatem przejrzeć aktualne oferty i przekonać się, że zabieg ten jest na wyciągnięcie ręki!

 

W jaki sposób przeprowadza się endermologię?

Wśród licznych zabiegów wyszczuplających, endermologia jest zdecydowanie jednym z przyjemniejszych. W gruncie rzeczy jest to masaż, lecz bardzo wyjątkowy rodzaj masażu, gdyż wykorzystuje się przy nim zaawansowaną aparaturę. Jest to tak zwany mechaniczny masaż podciśnieniowy, którego efekty odczuwalne są przede wszystkim w tkance łącznej.

Zabieg ten może być stosowany na praktycznie każdym rejonie ciała człowieka, oprócz piersi. Jego celem jest stymulacja metabolizmu tkanki tłuszczowej, co z kolei przekłada się na produkcję większej ilości włókien kolagenowych, które w bezpośredni sposób są odpowiedzialne za jędrność ludzkiej skóry. Rzecz jasna, aby efekty endermologii były trwałe i zauważalne, należy zdecydować się na serię masażów, stopniowo poprawiając kondycję swojej skóry oraz sylwetki.

Dlaczego masaż podciśnieniowy to dobry wybór?

Chociaż endermologią w warszawskim salonie (jak i w żadnym innym) nie jesteśmy w stanie w pełni zastąpić diety, ćwiczeń i ogólnej zmiany trybu życia, to nie ulega wątpliwości, że rezultaty tego zabiegu potrafią być naprawdę zdumiewające. Mechaniczny masaż podciśnieniowy to doskonała inwestycja dla każdej osoby, która chce w kompleksowy sposób zadbać o swój wygląd. Jest to także doskonałe uzupełnienie regularnej diety oraz treningu na sylwetkę, czyli świetny wybór dla osób aktywnych!

Kategorie
Poradniki