Co ubrać na komunię, ślub czy inne uroczystości rodzinne?

Każda kobieta zastanawia się, co na siebie włoży, kiedy pojawia się zaproszenie na wyjątkową uroczystość rodzinną.

Chcemy wyglądać pięknie, a jednocześnie stosownie do okazji, by nie wyróżniać się mocno na tle pozostałych gości. Jeśli chodzi o śluby, sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Trzeba tak skomponować stylizację, aby nie przyćmić nią wyglądu i stroju panny młodej. Co ubrać na ślub, komunię czy inne ważne uroczystości rodzinne, aby nie popełnić faux pas?

Co ubrać na ślub?

Niezależnie od tego, na czyj ślub się wybieramy, najlepiej postawić na klasyczne sukienki wieczorowe. Lepiej unikać przejściowo modnych fasonów. Klasyka sprawdzi się lepiej, gdyż zdjęcia i filmy ślubne ogląda się potem przez lata, więc warto uniknąć ataku śmiechu na widok stroju, w którym paradowaliśmy czy drwiących śmiechów innych. Młodsze kobiety mogą sobie pozwolić na kloszowane sukienki koktajlowe, które będą pięknie wirowały w tańcu. Kobiety w starszym wieku, zwłaszcza mamy nowożeńców, powinny zdecydować się na ołówkowe sukienki, które podkreślą sylwetkę i dodadzą stylu. W takich sukniach goszczą zwykle osoby zapraszane na brytyjskie śluby królewskie, co z pewnością wyznacza kierunki modowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobiety, które nie czują się dobrze w sukienkach, ubrały eleganckie spodnie damskie. Wygoda na przyjęciu weselnym jest istotna. Z pewnością wyróżnimy się na tle innych gości, ale nie powinno mieć to wydźwięku negatywnego, jeśli do klasycznych spodni w kant dobierzemy bardzo wytworną i elegancką koszulę. Takie koszule damskie można potem łatwiej wykorzystać na co dzień.

Co ubrać na komunię czy inne przyjęcie rodzinne?

Zwykłe przyjęcia są zdecydowanie bardziej elastyczne modowo. Wystarczą eleganckie bluzki damskie i spódnice lub spodnie. Charakteru stylizacji doda żakiet lub dłuższa i ciągle również modna marynarka. Jeśli lepiej czujemy się w sukienkach, wybierzmy te w stonowanych kolorach, od lat sprawdzają się pastelowe barwy.

Niezależnie od okoliczności, wybierając sukienkę, nie decydujmy się na często dokładane w zestawie żakiety w bieli lub bolerka. Nie jest to nic klasycznego i nie wygląda dobrze. Kolor marynarki powinien być dopasowany do koloru dominującego na sukni. Na przyjęciach unikajmy popularnych jeansów. Nawet najbardziej wyszukane jeansy damskie nie są dobrym pomysłem na takie okazje.

Kategorie
Poradniki