Co sprzyja rozszerzaniu się naczynek na twarzy? Jak z problemem walczyć?

Naczynka rozszerzają się z różnych powodów – najczęściej z powodu genetyki, uszkodzeń słonecznych, trądziku różowatego, urazu skóry czy starzenia się. Zwykle czynników jest wiele. Sposobów na leczenie – znacznie mniej! Dlatego też, w momencie pojawienia się rozszerzonych naczynek, istotna jest szybka reakcja. Im wcześniej zaczniemy leczenie, tym lepiej dla naszej twarzy. Ponadto, warto wiedzieć dlaczego problem występuje i co zrobić w przypadku jej zaawansowanego stadium.

Co sprzyja rozszerzaniu się naczynek na twarzy?

Pojawiają się w każdym wieku, ale niektóre osoby wykazują większe predyspozycje do ich wystąpienia, niż inne. Wśród czynników mających wpływ na rozwój tej przypadłości podaje się przede wszystkim geny. Jeśli nasi bliscy charakteryzują się cerą naczynkową, istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się „pajączków” u nas. Musimy także pamiętać, że nadmierna ekspozycja na słońce sprzyja rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, przez co są bardziej widoczne. Ponadto, nagła zmiana pogody również może wpływać na krążenie krwi w ciele, powodując zaczerwienienie twarzy. Jeśli mamy styczność z niektórymi chemikaliami lub przebywamy w zanieczyszczonym środowisku, narażamy się na uszkodzenie skóry i w związku z tym naczynia stają się bardziej widoczne. Dodatkowo, częste spożywanie alkoholu może tymczasowo wpływać na rozszerzenie naczyń krwionośnych, prowadząc do ich pęknięcia i w efekcie do długotrwałego zaczerwienienia cery.

W celu skutecznego leczenia zmian powinniśmy rozważyć zabieg, jakim jest laserowe zamykanie naczynek.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laseroterapia jest formą bezbolesnego zabiegu wykorzystującą wiązkę światła o danej częstotliwości stosowaną w klinikach medycyny estetycznej. Usługa polega na naświetlaniu rozszerzonego naczynia, w którym krew ulega podgrzaniu, obkurczeniu i zamknięciu. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po jednej wizycie, ale niektóre zmiany mogą wymagać zastosowania większej ich liczby. Laseroterapia przynosi wymierne korzyści w postaci trwałego usunięcia pęknięć, ogólnej poprawy jakości i nie wymaga znieczulenia.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek?

Istnieją okoliczności, w których nie będziemy mogli wykonać zabiegu w obrębie skóry twarzy, o czym zadecyduje lekarz podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu. Do czynników wykluczających należą przede wszystkim:

  1. Ciąża i karmienie piersią,
  2. Świeża opalenizna,
  3. Stosowanie leków o właściwościach światłoczułych,
  4. Cukrzyca,
  5. Nowotwór,
  6. Epilepsja,
  7. Uszkodzenia skóry, np. infekcja, opryszczka, świeże rany.
Kategorie
Uroda