Bielizna wyszczuplająca – dyskretny sposób na idealną figurę

Idealnie dobrana bielizna korygująca poprawia proporcje kobiecej sylwetki i maskuje niedoskonałości. Doskonale sprawdza się wtedy, gdy potrzebujemy optycznie ukryć nadprogramowe kilogramy, wyszczuplić lub wysmuklić figurę. Jest więc doskonałą alternatywą dla każdej pani, która pragnie wyglądać kobieco, choć nie posiada figury supermodelki.

Bielizna wyszczuplająca doskonale sprawdza się na co dzień i przy wyjątkowych okazjach. W wielu przypadkach oddziałuje nie tylko na kobiecą figurę, ale także sposób postrzegania siebie, jako kobiety zmysłowej i pełnej wdzięku. W ten sposób poprawia komfort psychiczny, samoocenę i pewność siebie.

Bielizna wyszczuplająca – jak ją dobierać?

Właściwie dobrana bielizna korygująca pomaga w uzyskaniu zjawiskowego efektu. Ukrywa to, czego chcemy się pozbyć i eksponuje kobiece walory. Powinna być przy tym niewidoczna pod ubraniem i noszona przez panie niczym druga skóra, która nie będzie ani za ciasta, ani za luźna. To właśnie rozmiar bielizny oraz jej rodzaj odgrywa kluczową rolę. Rodzaj powinien być dostosowany do efektu, który chcemy osiągnąć. Istotny jest także kolor bielizny. Warto dostosować go do koloru stroju. W niektórych przypadkach wskazana będzie bielizna w cielistym odcieniu. Obcisłe, dopasowane do ciała stroje i kreacje wieczorowe sprawdzą się najlepiej w połączeniu z bielizną bezszwową. Dzięki temu pozostaną całkowicie niewidoczne i dyskretnie ukryją się pod ubraniem.

Bielizna korygująca – czyli jaka?

Bielizna wyszczuplająca powinna zostać dostosowana do rodzaju sylwetki. Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientek i stworzyli różne jej kategorie. Dzięki temu możemy korygować wybrane partie ciała i stosować bieliznę wyszczuplającą tylko na takie jej części, które chcemy wyeksponować lub poprawić. Do wyboru pań pozostają więc gorsety korygujące, figi z wysokim stanem, wyszczuplające legginsy lub szorty albo modelujące halki.

Skąd taka różnorodność? Pamiętajmy, że możemy mieć do czynienia z sześcioma różnymi typami sylwetek: gruszka, jabłko, klepsydra, kolumna, kielich i dzwon. Do tego dochodzą indywidualne predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Walka z jej nadmiarem przypomina czasem walkę z wiatrakami. Właściwie dobrana bielizna wyszczuplająca daje nie tylko zadowalające, ale także natychmiastowe efekty. Do tego pozostaje subtelna i niewidoczna pod ubraniem, dzięki czemu zapewnia paniom komfort psychiczny i wygodę podczas noszenia.

Kategorie
Poradniki