Beton w aranżacji wnętrz

Wśród materiałów wykorzystywanych w architekturze beton znacznie zyskał na popularności. Zwłaszcza jeśli chodzi o wykonywanie posadzek, to numer jeden. Doskonale wpisuje się w najnowsze trendy.

Zalety podłogi z betonu

Beton tak dobrze sprawdza się jako materiał na posadzki dzięki swoim właściwościom. Jest odporny na ścieranie oraz obciążenia i eksploatację. To znacznie wydłuża jego żywotność i jest bezkonkurencyjny w porównaniu z kafelkami czy panelami na podłodze.

Betonowa podłoga wylewana i zacierana przez fachową ekipę, na przykład https://www.warmah.pl – pozbawiona jest spoin. Dlatego jest łatwiejsza do utrzymania w czystości niż kafelki, które mają fugi gdzie gromadzi się brud i tłuszcz. A odpowiednio zaimpregnowana posadzka jest całkowicie wodoszczelna.

Proces produkcji jest przyjazny dla środowiska. W lato będziemy cieszyć się z betonowej podłogi, która chłodzi w upalne dni. Natomiast zimą beton może być mniej przyjemny w dotyku. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe. Należy również wspomnieć o korzyściach estetycznych dla całości wnętrza.

Sposoby wykończenia betonowej podłogi

Ponadto beton można zabarwić na dowolny kolor tak żeby pasował do aranżacji wnętrza. Albo też dodać do mieszanki kruszywa, na przykład marmuru i otrzymać indywidualny efekt końcowy. Taka podłoga nada charakter wnętrzu oraz ułatwi aranżację, to świetne rozwiązanie dla minimalistycznych wnętrz.

Dla miłośników tradycyjnego wyglądu betonu wykonuje się mechaniczne zacieranie powierzchni. Podłoga jest idealnie równa i gładka, satynowo-matowa. To jak najbardziej wpisuje się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz w stylu industrialnym.

Gotową powierzchnię można także pokryć powłoką żywiczną, która nadaje jej wodoodporności, jest antypoślizgowa i antyelektrostatyczna. Jeśli sobie życzymy i chcemy zmienić kolor to śmiało możemy pomalować posadzkę, na przykład farbami akrylowymi czy winylowymi.

Więcej o betonowych posadzkach tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/czestochowa.html

Kategorie
Mieszkanie