5 porad, jak dobrać pierścionek dla ukochanej

Wybór pierścionka, który chcemy podarować ukochanej kobiecie, nie jest łatwy. Podpowiadamy, jakich zasad się trzymać, by dokonać właściwego, trafionego zakupu i mieć pewność, że biżuteria ucieszy bliską osobę.

Kupno odpowiedniego pierścionka nie jest łatwe. Biżuteria ta jest noszona praktycznie cały czas, szczególnie jeśli jest to pierścionek zaręczynowy, dlatego powinna być dopasowana do gustu osoby obdarowanej. Zanim wybierzemy się do sklepu, można zapoznać się z modnymi modelami biżuterii na stronach internetowych.

Najpierw określ budżet

Ceny złotych pierścionków zaczynają się od kilkuset złotych i sięgają nawet kilku tysięcy, tańsza będzie niewątpliwie biżuteria srebrna. Zanim zaczniesz więc szukać odpowiedniego wzoru, musisz określić realną sumę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na ten prezent. Jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, to np. w krajach anglosaskich jest niepisana zasada, iż mężczyzna powinien przeznaczyć na ten cel jedną bądź dwie swoje miesięczne pensje. W Polsce nie ma żadnych takich zwyczajów i każdy kupuje to, na co go stać. Warto jednak pamiętać, że gdy chcemy dokonać bardzo szybkich zakupów, a zasoby portfela są niewystarczające, możemy skorzystać z opcji rat, którą oferuje wiele sklepów jubilerskich.

Wybierz kruszec i kolor

Kolejny krok to wybór kruszcu, z którego ma być wykonany pierścionek. Największą popularnością cieszy się złoto, jednak ono też może mieć różne odcienie. Najpopularniejsza jest biżuteria z żółtego złota, aczkolwiek miłośniczkom stylu vintage z pewnością spodoba się różowe złoto, z kolei kobiety nowoczesne często stawiają na złoto białe. Bardzo modne jest teraz połączenie dwóch kruszców – żółtego i białego – w ciekawym splocie. Warto przyjrzeć się biżuterii noszonej przez osobę, której chcemy wręczyć pierścionek, wówczas można poznać jej preferencje w tej dziedzinie.

Określ styl kobiety

Teraz kwestia najważniejsza – styl pierścionka. Powinien idealnie współgrać ze stylem ukochanej kobiety, przecież to ona będzie go nosić. Wystarczy przyjrzeć się ubiorowi i dodatkom, które zakłada na co dzień, by stwierdzić, czy lepszy będzie pierścionek klasyczny, w stylu vintage, awangardowy czy bardzo nowoczesny. Jeśli kobieta jest skromna – najlepiej sprawdzi się biżuteria delikatna, niezbyt duża, np. złoty krążek ze średniej wielkości kamieniem. Jeśli zaś kobieta lubi nowoczesne dodatki, to warto wybrać pierścionek o niebanalnym splocie, z ciekawym wzorem i ciekawie wtopionymi kamieniami. Jeśli kobieta nie lubi w ogóle biżuterii, warto wybrać bardzo delikatny wzór z kamieniem centralnie osadzonym, wówczas nie będzie zbytnio odstawał, przez co zagwarantuje większy komfort noszenia – będzie prawie niewyczuwalny na palcu.

Klasyczny diament czy inny kamień?

Biżuteria kocha kamienie szlachetne. Pięknie ją zdobią i mają ukryte znaczenie. Najpopularniejsze i zawsze na topie są złote pierścionki z diamentem, który symbolizuje wieczną miłość i trwały związek. Jeśli jednak kobieta lubi się wyróżniać, warto wybrać coś innego, np. niebieski szafir – symbol nieśmiertelności i czystości. Z kolei rubin oznacza miłość, odwagę i pasję i sprawia, że pierścionek przyciąga uwagę, przeznaczony jest więc dla pań, które lubią się wyróżniać i uwielbiają czerwień. Inną propozycją jest zielony szmaragd symbolizujący szczęście i siłę lub topaz w odcieniach błękitu, różu czy żółci, który ma podobno pomagać w pokonaniu trudności życiowych.

Ważny jest rozmiar

Gdy już wybierzemy konkretny pierścionek, musimy pamiętać o właściwym rozmiarze. Najlepiej zmierzyć obwód palca np. nitką. Trzeba to jednak zrobić tak, by kobieta się nie zorientowała – szczególnie jeśli biżuteria ma być niespodzianką. Można też zmierzyć inny pierścionek, który posiada. W tej kwestii pomocą często służą koleżanki i przyjaciółki, które niepostrzeżenie „zdobywają” rozmiar ukochanej, która ma dostać prezent.

Kategorie
Poradniki